Mindenki FIGYELEM! Receptköteles lett tegnaptól 10 fájdalomcsillapító gyógyszer, az egyik legkedveltebb is köztük van – Itt a lista!

Május 1-jétől tíz, magas hatóanyag-tartalmú készítmény vált vénykötelessé. A változás a 600, 800 mg ibuprofént illetve a 300 mg dexibuprofént tartalmazó gyógyszereket érinti, tehát például a közkedvelt Algoflex Forte filmtablettát is.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi​ Intézet (OGYÉI) az Európai Gyógyszerügynökség ajánlásait figyelembe véve döntött igy – irta meg a Pénzcentrum.hu az OGYÉI weboldalán közzétett információk alapján.

Az ibuprofén alkalmazásával kapcsolatos kockázatok csökkentése érdekében a jövőben csak azon készítmények maradhatnak továbbra is vény nélkül kaphatók, amelyek akut fájdalom- és lázcsillapításra javasoltak és a megengedett legmagasabb napi adagjuk 1200 mg.

Így az olyan készítmények, melyeknél a biztonságos napi dózis ennél több, vénykötelessé válnak, mivel az orvosnak ismernie kell a beteg kórtörténetét, fel kell mérnie a rizikófaktorokat és ezek figyelembevételével kell meghatároznia a gyógyszer adagját és a kezelés időtartamát- indokolja az OGYÉI az intézkedést.

Ugyanakkor azt is kifejtik, hogy a tíz, átsorolt készítmény mellett több mint negyvenféle, 200 és 400 mg ibuprofent tartalmazó gyógyszer recept nélkül továbbra is elérhető, így ezentúl sem kell orvoshoz mennie annak, aki kis-közepes fájdalmára vagy lázára ibuprofent akar szedni.

Május 1-jétől az alábbi készítményeket csak orvos írhatja fel:

  • DOLGIT MAX 800 mg filmtabletta (ibuprofen)
  • SERACTIL DOLO 300 mg filmtabletta (dexibuprofen)
  • DOLOWILL ULTRA FORTE 600 mg filmtabletta (ibuprofen)
  • BRUFEN 600 mg pezsgőgranulátum (ibuprofen)
  • BRUFEN 800 mg retard tabletta (ibuprofen)
  • ALGOFLEX FORTE filmtabletta, május 1-jétől a név is változik: Algoflex Ultra Forte 600mg filmtabletta (ibuprofen)
  • Ibuprofen Farmalider 600 mg granulátum belsőleges oldathoz (ibuprofen)
  • IBUMAX 600 mg filmtabletta (ibuprofen)
  • IBUMAX 800 mg filmtabletta (ibuprofen)
  • SPEDIFEN 600 mg granulátum (ibuprofen)​


Add Comment